רשת medica מרכזים רפואיים

לייזר וגינאלי

הלייזר בשירות הרפואה – גם בתחום הגינקולוגיה

מזה מספר עשורים משמשת טכנולוגיית הלייזר לטיפול במחלות ובמגוון מצבים רפואיים, בכל תחומי הרפואה; וכמובן גם ברפואת נשים. הטיפול בטכנולוגיית הלייזר נרתם לטיפול והתמודדות עם מגוון נרחב ביותר של מחלות גניקולוגיות ומצבים רפואיים. הטיפול בלייזר ברפואת נשים זוכה לשם הכולל “לייזר וגינלי”. 

כאשר מדברים על לייזר וגינלי מתכוונים לטיפול מוכר, יעיל ונפוץ, במגוון מצבים רפואיים המערבים את הוואגינה הנשית (מחלות / בעיות בנרתיק) בעזרת טכנולוגיית לייזר. נעים להכיר – לייזר ווגינלי – מה זה; במה הוא מטפל; איזה “סוג” של לייזר נרתיקי נחשב ללייזר הווגינלי החדשני ביותר ומה צריך לדעת לפני שמתמסרים לכוחות הטיפוליים של אנרגיית הלייזר המרפאת?

על שאלות אלו ואחרות מסביר בראיון ד”ר מיכאל פרידמן

מהו לייזר ווגינלי?

לייזר וגינלי הוא כינוי לשיטת טיפול בלייזר בתחום של גינקולגיה – רפואת נשים. שיטה של טיפול בלייזר היא שיטת טיפול ותיקה, מוכרת ויעילה, במסגרתה נרתמת אנרגיית הלייזר ככלי טיפולי, המאיץ תהליכים רצויים לשם החלמה.

לייזר ווגינלי, כפי שעולה משמו, הוא לייזר המתמקד בטיפול בוואגינה, קרי בנרתיק. ישנם מספר מצבים רפואיים המערבים את הנרתיק ואשר, למרבה השמחה, ניתן לטפל בהם ביעילות רבה בעזרת מכשיר לייזר ייעודי המתמקד בטיפול בנרתעק.

באילו בעיות ואגינליות ניתן לטפל בעזרתו של לייזר ווגינלי?

יובש בנרתיק

תופעה של יובש בנרתיק הינה תופעה נפוצה שהופכת שכיחה עם הגיל ולרוב נגרמת על רקע הורמונלי. נשים רבות מדווחות על תחושת יובש וצריבה בנרתיק, שמתגברת בעת קיום יחסי מין. מעבר לחוסר הנוחות, גורם יובש בנרתיק גם לפגיעה תפקודית של הנשים הסובלות ממנה. יובש בנרתיק גורם לפגיעה בחשק המיני, להתרחקות מבן הזוג ולהימנעות ממצבים אינטימיים.

כל אלה ועוד יכולים לפגוע בדימוי העצמי של האישה וביחסיה עם בן הזוג, באופן שפוגע באיכות החיים של האישה. מכשיר לייזר וגינלי נועד, בין היתר, להתמודד עם תסמין זה ובכוחו להפחיתו באופן יעיל.

בריחת שתן

הריונות, לידות, היחלשות שרירי רצפת האגן – כל אלה הם רק חלק מהגורמים שגורמים לתופעה הקשה של בריחת שתן. גם גורמים גנטיים, התנהגותיים (למשל, שינויים במשקל הגוף) וכהשפעת תהליך ההזדקנות של הגוף גורמים להאצה של התופעה הבלתי רצויה.

לא משנה מאילו גורמים ועל איזה רקע מתפתחת דליפת שתן – כך או כך מדובר בתופעה מאד לא נעימה. בריחת שתן המכונה גם "דליפת שתן" היא מצב רפואי נפוץ בקרב נשים מעל גיל 40 (התכיפות והחומרה עולים עם הגיל), במהלכו דולף שתן מהנרתיק באופן בלתי רצוני. תנועה חדה, שיעול וצחוק עשויים להיות טריגר לטפטוף, או לבריחת כמות גדולה של שתן, מה שגורם לריח רע, כתמים ומבוכה רבה.
החדשות הטובות הן שהרפואה המודרנית מציעה טיפול יעיל לתופעה: בעזרת לייזר וגינלי ניתן לטפל בתופעה של דליפת שתן על דרגותיה השונות.

צניחת נרתיק

מעל גיל 40 נשים רבות סובלות ממצב של צניחת הנרתיק. גם בהקשר זה, נטייה גנטית, לידות חוזרות והשפעת השנים החולפות – לכל אלה ועוד גורמים לתופעה שגוררת הן פגיעה בריאותית והן פגיעה אסתטית. בעקבות צניחת הנרתיק נפגע המראה של הואגינה ונשים רבות נמנעות בשל כך מקיום קשר אינטימי, מה שפוגע ברווחתן האישית ובאיכות החיים. בנוסף גורמת צניחת הנרתיק למצב של דליפת שתן. צניחת הנרתיק הבעייתית, על שלל השלכותיה, ניתנת לטיפול בעזרת לייזר ווגינלי.


פלסטיקה ואגינלית

ה"צעקה האחרונה" בתחום הגינקולוגיה משלבת בין טיפול אסתטטי לבין טיפול גינקולוגי והכל בעזרתו של הלייזר הווגינלי. עוד ועוד נשים מעזות להתלונן ולחפש טיפול לתופעה רווחת ומאד מציקה: פגיעה אסתטית בנרתיק. כל אותן הסיבות הגורמות לצניחת נרתיק ובריחת שתן גורמות גם לשינוי במבנה ומראה הוואגינה. המשמעות היא: נרתיק פחות מצודד ופחות אסתטי (שפתי פות בולטות למשל) וכן פגיעה בהנאה מינית, למשל, עקב הרחבה של שפתי הפות וכתוצאה מכך ירידה בתחושה וביכולת להפיק הנאה מינית.

הטיפול שהפך לתופעה פופולרית בארצות הברית, צובר פופולריות גם בארץ כאשר נשים רבות מסרבות להשלים עם רוע הגזירה ופונות לפתרונות שמציע תחום הרפואה האסתטי-גינקולוגי, מה שמכונה "פלסטיקה ואגינלית". גם בתחום זה מככב הלייזר הוגינלי שמשמש לשם שיפור מראה הנרתיק.

אילו פעולות ניתן לעשות בעזרת לייזר וגינאלי במסגרת תחום האסתטיקה הוגינלית?

מכשיר הלייזר מסייע לטיפול אסתטי בנרתיק, כשבעזרתו ניתן לעשות את הטיפולים הבאים: הצרה וגינלית (הצרה של פתח הנרתיק), הרחבה וגינאלית (הרחבה של פתח הנרתיק), עיצוב שפתיים (הקטנת שפתי הפות, הכנסת "שפתיים נשפכות" אל גבולות הנרתיק וכדומה) וכן עיצוב מראה הוואגינה.

 

הרופאים המטפלים

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​