רשת medica מרכזים רפואיים

חוסר ברזל הגורם לאנמיה

חוסר בברזל נובע מסיבות רבות, חלקן נגלות רק בבדיקות אנדוסקופיות.

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבצע בדיקות אנדוסקופיה של המעי הדק באמצעות קפסולת מצלמה, המאפשרת גילוי וודאי של הגורם להתפתחות של חסרים בגוף של ברזל ואנמיה.

אנמיה

אנמיה נוצרת כאשר קיים בגוף מחסור בכדוריות דם אדומות, הנוצרות בסיוע הברזל בגוף. בעוד הסיבות לכך יכולות להיות תזונה לקויה וקושי בתהליך הספיגה בגוף אותן ניתן לאתר בקלות, ישנן סיבות נוספות כמו כיבי קיבה, דימום פנימי ואחרות המחייבות ביצוע בדיקות אנדוסקופיות שונות לצורך גילוין.

כאשר המקור להתפתחות אנמיה עקב חוסר בברזל אינו גלוי, יש חובה להעמיק בבחינה הרפואית על מנת לעמוד על מקור הבעיה. במכון הגסטרו בבית החולים אלישע מתבצעות בדיקות אנדוסקופיות שונות, ביניהן גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה ואנדוסקופיה של המעי הדק לצורך איתור גורמים עלולים להוביל למצב של חוסר בברזל בגוף.

רב הנסתר על הגלוי

מערכת העיכול בגוף כוללת את הקיבה והמעיים, האחראים על עיכול המזון אותו אנו צורכים. לעיתים, ובמיוחד כאשר מדובר על גברים ונשים בגיל המעבר, עלול להתפתח דימום פנימי בקיבה או במעיים הגורם באופן מיידי לאנמיה. הסיבות להתפתחות דימום פנימי נעות בין נטילת תרופות נוגדות דלקת (שאינן סטרואידים) במינון גבוה, לבין כיב קיבה ובמקרים נדירים יותר אף בשל גידול סרטני שהתפתח בקיבה או במעי הגס. כמו כן, גם מחלות זיהומיות במעיים ומחלות מעיים דלקתיות, ביניהן קרוהן, עלולות להוביל למצב של חוסר הגורם להתפתחותה של אנמיה. סיבות אלו ניתנות לגילוי באמצעות בדיקות אנדוסקופיות שונות. אבחנתן הכרחית לצורך טיפול באנמיה כמו גם לפתרון הבעיה העומדת מאחוריה.

100% הצלחה בגילוי מקור הבעיה

בדיקות אנדוסקופיה וקולונוסקופיה מאפשרות גילוי של חלק מן הגורמים לאנמיה. עם זאת, בדיקת אנדוסקופיה באמצעות קפסולת מצלמה מאפשרת גילוי וודאי של מקור הבעיה. בבדיקה זו בולע הנבדק קפסולה קטנה (הזהה בגודלה לגודל כדור ויטמין סטנדרטי) המכילה מצלמה ומקור אור. הקפסולה עוברת באופן טבעי דרך מערכת העיכול כולה, בכלל זה גם המעי הדק אליו לא ניתן להגיע בבדיקות אנדוסקופיות אחרות. הקפסולה אוספת מעל ל- 50 אלף תמונות במהלך הבדיקה, המוקלטות ומעובדות לצורך ביצוע אבחון מדויק של מקור הבעיה הגורמת למצב של חוסר בגוף המוביל להתפתחות אנמיה.

בדיקה זו מומלצת במיוחד כאשר קיימת אנמיה עקב חוסר בברזל אשר מקורה אינו ידוע, אך לא רק. גם כאשר קיים דימום ממערכת העיכול אך לא די בבדיקות אנדוסקופיות אחרות על מנת לאתרו, כאשר קיים חשד לקיומה של מחלת קרוהן ובמקרים נוספים בדיקה זו מומלצת במיוחד. במכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבוצעת הבדיקה על ידי פרופסור איאן גרלנק, מומחה גסטרואנטרולוגיה ומנהל אגף השירות האמבולטורי בבית החולים רמב"ם.

אבחון וודאי הכרחי לטיפול יעיל

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע על צוותו הרפואי הבכיר, מקיים מגוון בדיקות אנדוסקופיות לצורך גילוי הגורמים להתפתחות אנמיה עקב חוסר ברזל. הציוד הרפואי החדיש והמתקדם ביותר הקיים במכון מאפשר גילוי וודאי של מקור הבעיה ההכרחי לצורך התאמת טיפול יעיל לפתרונה, כמו גם למניעה של סיבוכים אפשריים כתוצאה מן המחלה.

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​