רשת medica מרכזים רפואיים

כאבי בטן

כאבים בבטן עלולים להעיד על קיומה של בעיה במערכת העיכול.

את כולנו תוקפים מדי פעם כאבים בבטן ללא סיבה ידועה. אך בעוד רובם נובעים מהופעתו של וירוס חולף או סתם משהו שאכלנו ולא התעכל בצורה טובה, ישנם כאבים המאותתים לנו ללכת ולהיבדק.

זה קורה לכולנו

סביר מאוד להניח כי כל אחד או אחת שקוראים שורות אלו סבלו במהלך חיים מכאבים מציקים בבטן ברמה כזו או אחרת. הם מופיעים בשל מספר רחב ומגוון של גורמים, אך לרוב אינם מצריכים התייחסות מיוחדת ופנייה לרופא/ה. עם זאת, ישנם כאבים הנגרמים כתוצאה מבעיה פנימית המחייבת התערבות רפואית. לרוב, כאשר מדובר על כאבים ממושכים המלווים בחום, שלשולים, נפיחות, היעדר יציאות מומלץ לגשת ולהיבדק על מנת לבחון את העומד מאחוריהם. כאשר מדובר על כאבים המלווים בשלשולים דמיים, הקאות דמיות וכאבים חדים ההמלצה לפנות לרופא, הופכת להכרח.

אם אתם סובלים מאחד או יותר מן הסימפטומים המוזכרים מעלה אל תהססו או תמשיכו לסבול. פנו לרופא המשפחה בהקדם לצורך הפנייה לקבלת הטיפול ההולם עבורכם.

לגלות את שורש הבעיה

כאשר עולה חשד כי כאבי בטן נובעים מסיבות ביניהן מחלות דלקתיות בקיבה, כיבי קיבה או תריסריון, מחלות מעי דלקתיות (כמו קרוהן), צליאק או מחלות ממאירות יש לבצע בדיקה אנדוסקופית לצורך אישוש או הפרכת החשד. בבדיקה אנדוסקופית ניתן לבצע אבחנה מדויקת של גורמים אלו ואחרים הודות להחדרת מצלמה אל תוך הגוף, לצורך קבלת תמונה ישירה של מערכת העיכול כולה, הן העליונה והן התחתונה.

למרבית המחלות העומדות מאחורי כאבי הבטן ניתן להתאים טיפול הולם, יעיל ופשוט למדי, ברגע שתתקבל אבחנה מדויקת של מקור הבעיה. כך למשל אבחון מחלת הצליאק כגורם לכאבי הבטן תוביל להקפדה על דיאטה נטולת גלוטן שתשים סוף למחושי הבטן. כיבי קיבה המעוררים תחושת אי נוחות רבה מטופלים באמצעות טיפול תרופתי בלבד וכן הלאה. כמובן שישנם מקרים בהם האבחנה תהיה חמורה יותר והטיפול בהתאם.

אבחנה מדויקת לטיפול יעיל

במכון הגסטרו בבית החולים אלישע מתקיימות מדי יום בדיקות אנדוסקופיה שונות, כגון גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה, אנדוסקופיה של המעי הדק ועוד. הבדיקות כולן מבוצעות על ידי צוות רופאים מומחים בתחום, אשר מעניקים לכם אבחנה מדויקת בנוגע לקיומה של בעיה כזו או אחרת. זאת גם הודות למכשור החדיש והמתקדם ביותר בתחום, המאפשר קבלת תמונה ברורה ובהירה של פנים חלל הבטן. המשמעות של אבחנה מדויקת היא מניעה מבדיקות חוזרות ומיותרות וכמובן התאמת טיפול יעיל לבעיה והקלה משמעותית בכאבי הבטן והסימפטומים הנוספים הנלווים לה.

על איכות לא מתפשרים

צוות רפואי מהמובילים בארץ וצוות סיעודי המומחה לטיפול בתחום הגסטרואנטרולוגיה מלווים אתכם משלב ההכנה לבדיקות השונות, דרך האשפוז וההתאוששות ועד לקבלת האבחנה ושחרורכם הביתה. לאורך התהליך כולו אנו פועלים לשמירת פרטיותו של המטופל או המטופלת, כמו גם לנוחיות מרבית במהלך השהות במכון. אל תתפשרו על פחות מזה.

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​