רשת medica מרכזים רפואיים

כיב קיבה או כיב תריסריון

איבחון בבדיקת גסטרוסקופיה של דרכי העיכול העליונות

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבצע בדיקה גסטרוסקופיה לאיתור כיבים ונטילת דגימה בעת הצורך.

כיבים? אולקוס!

כיבים בקיבה או בתריסריון נחשבים לתופעה נפוצה למדי, והבעיה תופיע בקרב כעשרה אחוזים מאוכלוסיית הגברים לעומת ארבעה אחוזים בקרב נשים. כיב בקיבה וכיב תריסריון מחזיקים בלא מעט קווים משותפים, להוציא אחד. בעוד כיב הוא פצע פנימי בדופן הקיבה, כיב תריסריון הינו פצע בחלקו העליון של המעי הדק הנקרא תריסריון.

בניגוד ל'שמועה', כיבים (המכונים אולקוס) אינם נגרמים בשל לחץ או מתח נפשי. מנגד, חוסרים תזונתיים, צריכה מוגזמת של אלכוהול, קופאין או עישון עלולים להוביל להתפתחותם של הכיבים. עם זאת,הגורמים העיקריים להתפתחות הפצעים הינם זיהום כתוצאה מחיידק הליקובקטר פילורי, כתוצאה מחומצה הידרוכלורית או כתוצאה מאנזים פפסין אשר פוגעים כל אחד בדרכו במערכת ההגנה של מערכת העיכול ובפעילותה.

בדקו את עצמכם

כיבים בקיבה או בתריסריון יכולים להתפתח בכל גיל, גם בקרב ילדים. עם זאת, ורק בשביל לסבר את האוזן, נציין כי מרבית הגברים המאובחנים לראשונה כסובלים מכיב או תריסריון נמצאים בטווח הגילאים שבין 30 ל- 35, לעומת נשים אשר לרוב מאובחנות לראשונה רק לאחר גיל 60.הסובלים מכיב  לרוב מעידים על אחד או יותר מן התסמינים הבאים:

• כאבי בטן המורגשים בבטן העליונה.
• בחילות אשר מלוות או אינן מלוות בהקאות ולעיתים אפילו בדימום.
• צרבות חוזרות ונשנות.
• תחושת נפיחות בבטן, גזים וגיהוקים.
• ירידה בלתי מוסברת במשקל.
• צואה בגוון שחור.

במידה ואתם סובלים מתסמין כזה או אחר ברשימה אנו ממליצים לכם לגשת ולהתייעץ עם רופא המשפחה או רופא מומחה בתחום, אשר יפנו אתכם במידת הצורך לביצוע בדיקה אנדוסקופית.

וכמובן, בואו להיבדק!

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבצע בדיקות גסטרוסקופיה לאבחון כיבים. במהלך הבדיקה מוחדר גטרוסקופ דרך הפה לצורך התבוננות בקיבה ובתריסריון, המאפשרת איתור ואבחון של כיב קיבה או כיב תריסריון. בדיקה זו מאפשרת אבחון וודאי של כיבים בקרב כל המטופלים העוברים אותה, זאת לעומת בדיקות אלטרנטיביות, כגון צילומי רנטגן, העומדים על שיעורי הצלחה נמוכים בהרבה.

טיפול פשוט ויעיל

במשך שנים רבות כיבים בקיבה ובתריסריון טופלו בהליכים כירורגיים, אשר כללו כריתה של האזורים הנגועים באיברים אלו. עם זאת, עם התפתחות התחום וההכרה בגורמים להתפתחות הכיבים השתנה גם סוג הטיפול. כיום די בנטילת תרופות על מנת להתמודד עם הכיבים והכאבים הנלווים להם. כאשר מדובר על כיב סרטני ההתמודדות כמובן שונה, ומחייבת פניה לרופאים המומחים בתחום.

מגיע לכם את הטוב ביותר

הגעה למכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבטיחה לכם לא רק אבחון על ידי צוות רפואי מוביל ומומחה בתחום מחלות דרכי העיכול, אלא גם קבלת מענה הולם ויעיל לכל בעיות העיכול והתזונה, בכלל זה כיבי קיבה ותריסריון. הצוות הרפואי והסעודי במכון מקפידים על יחס אישי לכל מטופל ומטופלת, תוך שמירה מוחלטת על פרטיות המטופלים, הן במהלך הבדיקה והן לאחריה. אז אם אתם סובלים מאחד התסמינים שתוארו מעלה, פנו לרופא המשפחה אשר יוכל להפנות אתכם להמשך אבחון וטיפול במכון הגסטרו בבית החולים אלישע.

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​