רשת medica מרכזים רפואיים

מתיחת בטן

מתיחה המבוצעת בהרדמה אפידורלית בלבד- לשיפור התוצאות והקטנת הסיכונים.

למי זה מתאים? ומתי?

הניתוח הינו הליך רפואי שמטרתו להסיר את העור והשומנים העודפים שהתרכזו באזור מרכז הבטן והבטן התחתונה במקביל להידוק שרירי קיר הבטן על מנת ליצור בטן שטוחה וחלקה. מתיחות הבטן פופולאריות במיוחד בקרב אנשים שהשילו ממשקלם בצורה דרסטית, בצורה טבעית או באמצעות ניתוח להצרת הקיבה, הסובלים מעודפי עור רבים באזור הבטן התחתונה ומעוניינים להסירם בניתוח.

כמו כן, ההליך מבוקש מאוד גם בקרב נשים לאחר הריונות ולידות, בעיקר אלו שעברו ניתוח קיסרי אחד או יותר הגורמים להיחלשות דופן הבטן וצניחתה. בחלק מן המקרים, נוצרים בעקבות ההרחבה המהירה של העור בזמן ההריון קרעים המכונים סטריות. במקרים אלו אין צורך למהר לבצע ניתוח, אלא ניתן למצק חזרה את העור על ידי טיפול באמצעות גלי רדיו. מומלץ לא לבצע ניתוח זה בנשים אשר מעוניינות בהריונות נוספים, שכן כמו בכל הריון העור יימתח שוב ועלול לפגוע בתוצאות הניתוח.

יותר תוצאות, פחות סיכונים

בשנים האחרונות ניתוחי הבטן עברו שינויים משמעותיים אשר לא רק משפרים את תוצאות הניתוח, אלא גם מקטינים את הסיכונים והסיבוכים הנלווים להם. בניגוד למרבית הפלסטיקאים אשר מבצעים ניתוחי אלו בהרדמה כללית, ד"ר יצחק רמון, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומנהל המרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בבית חולים אלישע, מבצע ניתוחים אלו בהרדמה אפידורלית בלבד! זוהי הרדמה אזורית, של פלג הגוף התחתון בלבד, דרך צינור זעיר המוחדר לחלל מסביב לעמוד השדרה. דרך צינור זה מוחדרים חומרים המונעים תחושת כאב, בעוד היכולת להניע את הרגליים נשמרת.

הרדמה זו מאפשרת למנותח/ת לשנות תנוחות בצורה עצמאית במהלך הניתוח. משמעות הדבר היא הפחתה משמעותית ברמת הסיכון הנלווית לניתוחים בהרדמה כללית, שכן נמנעים סיבוכים אפשריים כגון פקקת ורידים או תסחיפים לריאות, הנובעים מהרדמה או שכיבה ממושכת. בנוסף, הדבר מסייע בהשגת תוצאה אסתטית טובה יותר הודות לגישה הנוחה יותר שמתאפשרת למנתח. לאחר סיום הניתוח למתיחת הבטן, הצינור נותר במקומו למשך יממה נוספת במהלכה מזליפים לתוכו חומרים משככי כאבים. ע"י כך כאבי מתיחת הבטן, שהינם קשים במיוחד ביממה הראשונה נמנעים והליך ההחלמה מתקצר.

מה עושים?

הניתוח נמשך כ-3 שעות, במהלכן מורמת דופן הבטן, לצורך הידוק שרירי קיר הבטן ומתיחת העור והשומן העודפים כלפי מטה. הניתוח נעשה דרך חתך שיוצרים לכל אורך שיפולי הבטן. לצורך הסרת העודפים, לאחר ביצוע חתך בחלק התחתון של הבטן וסביב הטבור,  דופן הבטן, מופרדת  מהשרירים, והטבור, אשר הופרד מהעור,  נשאר מחובר לדופן הבטן הפנימית. לאחר הסרת העודפים, פותחים פתח חדש לטבור, ומחברים אותו לעור מחדש.

מתיחה בבטן תותיר אחריה צלקת סביב הטבור ובנוסף צלקת ארוכה לרוחבה של הבטן התחתונה, אם כי זו ניתנת להסתרה על ידי תחתון או בגד ים. במידה והצלקת בטבור בולטת, ניתן להסתירה ע"י פירסינג. בכדי למנוע צלקות בולטות, בסיום מתיחת הבטן, מחממים את אזורי החתכים ע"י אור אינפרה אדום, המונע היווצרות צלקות בולטות. טיפול במכשיר מיוחד זה, אשר פותח ע"י חברת אלמה לייזר, בו נעשה שימוש עד כה רק בבית החולים אלישע,  יכול גם להשטיח צלקות בולטות של ניתוחים קודמים. חשוב לציין כי במידה ועודפי העור הינם מועטים ניתן לבצע ניתוח 'מיני' מבלי שיהיה צורך בניתוק הטבור, ולפיכך גם ללא צלקת סביב הטבור.

יוצאים מן הכלל

במרפאת הכירורגיה הפלסטית והאסתטית של בית החולים אלישע ניתן לבצע ניתוחים למתיחת בטן המשולבים יחד עם ניתוחי שאיבת שומן מהמותניים ומן הבטן העליונה. כמו כן, ניתן לשלב את ההליך עם ניתוחים גניקולוגיים כמו למשל במקרים בהם נדרשת כריתת רחם או בשילוב עם ניתוחים לתיקון בקעים הקיימים בדופן הבטן. שילוב הניתוחים לא רק חוסך מן המטופל/ת את ההרדמות הנלוות לכל הליך רפואי שיבוצע בנפרד, אלא גם מעניק לגניקולוג או לכירורג הכללי גישה טובה יותר לאזור המטופל הודות לחתך הרחב. דבר אשר משפיע גם על משך הניתוח ומקצר אותו במידה ניכרת.

אנחנו כאן בשבילכם

במרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בבית החולים אלישע, בהנהלתו של ד"ר יצחק רמון, מתבצעים ניתוחי מתיחות בטן (לצד ניתוחים פלסטים נוספים) בשיטות המתקדמות ביותר ועל ידי צוות רפואי מוביל. המרפאה מציעה גם אפשרות לשלב ניתוחים קוסמטיים עם הליכים רפואיים לרווחתם המרבית של מטופלינו. צרו קשר ונשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ במרפאה, המשקיפה אל נופו המרהיב של מפרץ חיפה.

אולי יעניין אותך

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​