רשת medica מרכזים רפואיים

תרומת ביציות להפריה חוץ גופית

תרומה של ביציות בשיתוף עם היחידה להפריה חוץ גופית בקייב, אוקראינה

יחידת ההפריה החוץ גופית בבית חולים אלישע אוספת ביציות בארץ ומייבאת תרומות מן היחידה המקבילה בקייב אוקראינה, באישור משרד הבריאות.

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

כל אחד תורם את חלקו

כאשר אישה אינה מצליחה להרות היא יכולה להיעזר בביציות שיתרמו עבורה על ידי אישה אחרת. הביציות שנתרמו מופרות על ידי הזרע של בן הזוג, כך שהעוברים שנוצרים שייכים מבחינה ביולוגית לתורמת ולבן הזוג. עם זאת, בת הזוג היא זו הנושאת את ההריון ומגדלת את העובר ברחמה עד ללידה. בדומה לתהליך הפריה חוץ גופית “רגיל’, גם כאן מבוצע גירוי של השחלות, רק שהפעם הוא מבוצע בגופה של התורמת. המקבלת עוברת במקביל טיפולי הכנה הורמונאליים שנועדו להכין את הרחם לקליטת העובר. טיפולים אלו נמשכים במידה וההריון אכן נקלט, על מנת להבטיח את התנאים ההורמונאליים הנחוצים לצורך המשך ההתפתחות התקינה של ההריון ושל העובר.

מקרים קלאסיים לטיפול

מרבית הבעיות הגורמות לאי-פריון ניתנות לפתרון ללא שיתעורר צורך בקבלת תרומה של ביציות. עם זאת, ישנם מספר מקרים בהם לנשים אין יכולת לייצר ביציות לצורך הפריה, ולכן ללא תרומה אין להן סיכוי להרות. בין המקרים הללו ניתן למנות נשים שעברו את גיל 45, אז הופכים סיכוייהן להרות לקלושים במיוחד. גם נשים שסובלות מתהליכים מוקדמים של הזדקנות השחלות, שבעקבותיהם נפסקים הווסת הביוץ, משתייכות לקטגוריה זו. בנוסף, ניתן לכלול כאן גם בעיות גנטיות נדירות אשר פוגעות ביכולת הייצור של ביציות בריאות.

תרומה תוצרת חוץ

בארץ קיים מחסור חמור בביציות לתרומה, זאת למרות חוק חדש שנחקק לפני כשנתיים במטרה לעודד תרומה של ביציות בישראל. בשל כך, היחידה להפריה חוץ גופית בבית חולים אלישע עובדת בשיתוף פעולה מול היחידה המקבילה לה בקייב אוקראינה. ביחידה זו עובדים רופאים ישראלים רבים מבית החולים “אסותא” תל אביב, התורמים להתנהלות שוטפת ויעילה יותר בתחום. בשל ההכרה במחסור בביציות וההשלכות של כך, אישר משרד הבריאות הישראלי את היחידה בקייב לצורך קבלת תרומה ואף ייבוא עוברים לישראל.

מסלולי הטיפול האפשריים ביחידה

היחידה להפריה חוץ גופית בבית חולים אלישע מאפשרת קבלת ביציות במספר דרכים. ראשית ניתן כמובן לקבל תרומה מאישה בישראל, בהתאם לחוק החדש שהתקבל בשנת 2010 ומאפשר זאת. עם זאת, עד כה נרשם מספר נמוך למדי של פניות בנושא ונראה כי נשים ישראליות עדיין אינן ממהרות לתרום ביציות.

דרך נוספת היא קבלת ביציות מהיחידה בקייב, כאשר את תהליך ההפריה ניתן לעבור בארץ או בחו”ל. כיום, אף ניתן לייבא מקייב עוברים טריים או קפואים אשר יושתלו ברחם האישה מבלי לצאת כלל מהארץ. התהליך מורכב ממספר שלבים וראשיתו בהקפאת הזרע של הגבר והטסתו לחו”ל. שם יוזרק הזרע אל הביצית שנתרמה ויתחיל תהליך התפתחות העובר. בארץ, במקביל לשלב זה, עוברת בת הזוג הכנה הורמונאלית לקליטת העובר. העוברים מוטסים חזרה ארצה טריים ומושתלים אל רחם האישה, כאשר לעוברים טריים סיכוי טוב להיקלט.

הדרך חשובה לא פחות

היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ‘אלישע’ מלווה אלפי זוגות בדרך הלא תמיד קלה אל עבר ההריון. אנו מקפידים לשמור על רגישות, דיסקרטיות ושקיפות טוטאלית מול בני הזוג, על מנת להבטיח את מעורבותם המלאה בתהליך. מובן שתרומת ביציות הינו פתרון אליו פונים בתום מיצוי האפשרויות האחרות הרבות שמציע לנו המדע המודרני, ובהם מתמחה הצוות המקצועי המוביל של המחלקה. בואו לשמוע ולהתרשם, עלינו ומאיתנו, ולבחון יחד את הדרך המתאימה ביותר עבורכם להשגת המטרה.

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​