רשת medica מרכזים רפואיים

אנדוסקופיה בבית החולים אלישע

בדיקת מערכת העיכול העליונה / התחתונה באמצעות אנדוסקופ או קפסולה.

במכון הגסטרו בבית החולים אלישע מתבצעות מדי יום בדיקות אנדוסקופיות שונות, בכלל זה גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה, אנדוסקופיה של המעי הדק וגסטרוסטומיה אנדוסקופית.

הימנעות מהליכים כירורגיים מיותרים

אנדוסקופיה הינה טכניקה כירורגית המאפשרת הסתכלות ישירה על מערכת העיכול, הן העליונה והן התחתונה, באמצעות האנדוסקופ. מכשיר זה עשוי צינור ארוך, צר וגמיש, הבנוי מסיבי זכוכית ועטוף במעטה פלסטי. המוחדר אל הגוף דרך הפה או דרך פי הטבעת, בהתאם לסוג הבדיקה המבוצעת.

השימוש בטכניקה זו מאפשר לנו להימנע מהליכים כירורגיים מיותרים, תוך הפחתת הנזק הנגרם לגוף, קיצור תהליך ההחלמה, מיזעור צלקות חיצוניות ועוד. הפניה לבדיקה כזו או אחרת ניתנת רק על ידי רופא, לאחר שמוצו אופציות אבחון פחות פולשניות כגון צילומי רנטגן ובדיקות מעבדה למיניהן.

צוות רפואי מוביל, מכשור מתקדם וטכניקות חדישות

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מנוהל על ידי ד"ר אלן סויסה. יחד עם צוות רפואי מהמובילים בארץ המורכב מגסטרולאנטרולוגים מומחים, מציע המכון מגוון של בדיקות אנדוסקופיות המבוצעות באמצעות מכשור מתקדם ובטכניקות החדישות ביותר בתחום.

סוגי בדיקות אנדוסקופיה

ישנן בדיקות הבוחנות את המעי העליון, כמו גסטרוסקופיה, בהן מוחדר האנדוסקופ דרך הפה. בדיקות אלו מאפשרות להסתכל אל פנים הושט, הקיבה והתריסריון לצורך אבחון מחלות דלקתיות, גידולים שפירים או ממאירים וכיבים במערכת העיכול העליונה. כמו כן, ישנן בדיקות למעי התחתון כמו קולונוסקופיה בהן החדירה הינה דרך פי הטבעת. בדיקות אלו מאפשרות איתור מקורות דימום וגילוי של מחלות דלקתיות או גידולים שפירים/ ממאירים במעי הגס, אותם אף ניתן להסיר במסגרת הבדיקה.

בשני המקרים נדרשת הכנה של המטופל בטרם ביצוע הבדיקה, וכן בשניהם מאלחשים את המטופל על מנת להפחית ככל הניתן את תחושת אי הנוחות העלולה להתלוות אליה. במידת הצורך, ניתן לעבור את ההליך בהרדמה חלקית או מלאה.

יש גם דרך אחרת

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מבצע גם אנדוסקופיה באמצעות קפסולת וידיאו. טכניקה חדשנית זו מאפשרת בחלק מן המקרים (כמו בעת חשד לקיומה של מחלת הקרוהן, גידול במעי הדק ואחרים) לוותר על ההליך הפולשני הודות לקפסולה קטנה הטומנת בתוכה מצלמה ומקור אור. בליעת הקפסולה מביאה למעברה הטבעי דרך מערכת העיכול ומאפשרת את צילומו של המעי הדק לצורך ביצוע אבחון רפואי. הקפסולה יוצאת ממערכת העיכול באופן טבעי ולכן ההליך נחשב קל למדי.

איתך לאורך כל הדרך

מכון הגסטרו בבית החולים אלישע מציע למטופליו יחס אישי, תוך הקפדה מרבית על פרטיותו של המטופל הן בעת ההכנה לבדיקה, במהלכה והן בעת מתן תוצאותיה. צוות רופאים מומחים במחלות דרכי העיכול מבצעים בדיקות אנדוסקופיות לפי הצורך הן במבוגרים והן בילדים, באמצעות הציוד המודרני ביותר הנדרש לביצוע הבדיקה ולמעקב אחריה על מנת להעניק לכם מענה וסיוע בכל בעיה הקשורה בתחום העיכול והתזונה.

טפסים ואישורים

מומחים לגסטרואנטרולוגיה

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

חדש ובלעדי בצפון

המרכז הרובוטי להחלפות מפרקי ברך וירך

אלישע Medica בבית חולים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​